Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich online?

Kto by nie chciał zarabiać pieniądze na zakładach bukmacherskich? To możliwe, ale nie takie łatwe. Jeśli poważnie myślisz o tym, by typowanie przynosiło konkretny dochód, koniecznie zapoznaj się z poniższymi poradami. Ich źródłem jest angielska książka poświęcona w pełni zakładom bukmacherskim. Wygrywanie i zarabianie pieniędzy na zakładach bukmacherskich nie jest takie łatwie jak się nam wydaje.

nlin obstawiać mecze w zakładach
Porady bukmacherskie za darmo – Jak obstawiać w zakładach online?

Kapitał do obstawiania to podstawa

Zanim przejdziemy do obstawiania na poważnie, musimy ustalić sobie kapitał na grę, tzw. bankroll. Powinny tam trafić pieniądze, które nie są nam do niczego potrzebne, tj. nie musimy za nie opłacić rachunków lub też nie są przeznaczone na jedzenie. Tylko wtedy będziemy mogli grać z czystą głową. Decydując się na obstawianie, musimy liczyć się z tym, że całe te pieniądze przegramy i dlatego też pod żadnym pozorem nie może to być kasa, która jest nam niezbędna do przeżycia.

Nie obstawiaj wszystkiego

„Hey, ale fajny kurs na tę drużynę, ale co to za sport? Pierwszy raz o tym słyszę”. Każdego dnia bukmacher udostępnia nam tysiące zakładów na różne dyscypliny sportowe. Należy zapamiętać, że dobre kursy nie istnieją, a celem bukmachera jest na nas zarobić. Jeśli chcemy uzyskać nad nim przewagę, musimy skupić się na obstawianiu dyscyplin sportowych, na których bardzo dobrze się znamy. W innym przypadku sami będziemy się prosić o kłopoty. 

Jeśli chcemy osiągać sukcesy, warto wybrać sobie jedną lub dwie dyscypliny i śledzić wszystkie informacje na ich temat. Wiadomo, że piłka nożna jest zbyt obszerna, by móc na bieżąco panować nad wszystkimi zdarzenia, toteż w tym wypadku najlepiej będzie skupić się na dwóch lub trzech ligach i obstawiać tylko i wyłącznie zakłady z nimi związane. 

polski legalny bukmacher betfan
Bukmacher Betfan darmowy bonus – Kod promocyjny: BETFAN

Dobry zarobek można osiągnąć też na bardziej niszowych dyscyplinach. Sporty takie jak np. snooker, kręgle itp. nie są w aż tak dużym stopniu śledzone przez bukmacherów, dlatego zdarza się, że kursy nie są do końca adekwatne temu, jak wygląda aktualna sytuacja zespołu lub zawodnika. Jest to idealne miejsce do tego, by wykorzystać swoją wiedzę i zyskać przewagę nad bukmacherem. 

Typować powinniśmy tylko wtedy, gdy wiemy, co robimy. Jeśli obstawiamy z myślą, że jakoś to będzie, to możemy być pewni, że czeka nas katastrofa.

Notowanie wszystkich typów

Historia zakładów pozwoli nam na sprawdzenie, gdzie idzie nam dobrze, a co trzeba poprawić i z czego zrezygnować. Prowadzenie dokładnych zapisków dotyczących każdego postawionego przez nas kuponu pokaże nam wszystkie nasze słabe i mocne strony. Za pomocą notatek będziemy w stanie określić, jakie dyscypliny sportowe pozwalają nam na zyski, a które przyczyniają się do naszych strat. 

Tylko wartościowe zakłady

Typerzy, którzy wygrywają w zakładach bukmacherskich, potrafią wyszukiwać tzw. Valuebety. Są to po prostu typy, które mają dużo większą szansę powodzenia, niż mogłyby to wskazywać kursy. Valuebety wyszukuje się bardzo trudno. Trzeba wykonać dokładną analizę meczu, sprawdzić informacje dotyczące zawodników, przejrzeć kursy wśród różnych bukmacherów i oczywiście liczyć na odrobinę szczęścia. Dobra analiza uwzględnia nawet takie informacje jak rodzaj nawierzchni, czy też to, kto będzie sędzią meczu.

Testowanie różnych systemów bukmacherskich

Obstawianie zakładów sportowych nie wyklucza wcale testowania nowych systemów na sucho. Każdy ma swoje strategie, ale nie zmienia to faktu, że warto analizować wszystko, co może przynieść nam zarobek. 

Jeśli przez cały czas opieramy się na tabelach i cyferkach, warto spróbować zacząć podejmować decyzje na podstawie newsów i doniesień prasowych. Oczywiście nie należy od razu robić tego za grube pieniądze. Wystarczy kartka papieru i długopis lub też arkusz kalkulacyjny, w którym będziemy prowadzili notatki. Kto wie, może nowy system okaże się dużo lepszy i przyniesie większe zyski?

betclic nowy bonus powitalny cashback
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus cashback

Szukanie najlepszych rynków zakładów

Każdy bukmacher oferuje swoim graczom tysiące, a nawet i dziesiątki tysięcy różnych typów zakładów. Naszym zadaniem jest wyszukanie tych rynków, które są najatrakcyjniejsze i w których bukmacher ma nad nami najmniejszą przewagę. 

Najmniejszą marżę znajdziemy na zakładach dwudrogowych i przy handicapach, a jeśli chodzi o dyscypliny to zdecydowanie na piłce nożnej, tenisie i koszykówce. Wszędzie powinniśmy jednak wyszukiwać zakładów dwudrogowych (np. under/over), gdyż to właśnie tam możemy spodziewać się najbardziej atrakcyjnych kursów. 

Zakłady pojedyncze

Niemal każdy, kto zarabia na bukmacherce, głosi, że kluczem do sukcesu przy obstawianiu jest granie tylko i wyłącznie zakładów singlowych. Pojedyncze zdarzenia, mimo tego, że nie gwarantują dużych zysków, mają największe szanse na wejście.

Profesjonalni gracze opierają się właśnie na typowaniu pojedynczych zakładów. Single oferują ładne wynagrodzenie, minimalizując ryzyko utraty kapitału. Oczywiście raz na jakiś czas można postawić kupon z wieloma typami, ale należy traktować go bardziej jako rozrywkę niż typowy sposób na zarobek. 

Czy obstawianie faworytów ma sens?

Nie od dziś wiadomo, że bukmacherzy bardzo lubią mecze z wyraźnym faworytem. Oczywiste jest, że większość osób obstawi lepszą drużynę, więc dla własnego bezpieczeństwa można nieco obniżyć na nią kurs. Zasada ta sprawdza się jednak tylko w niektórych przypadkach. Najgorsze do grania są kursy w granicach 1.5-1,7, gdyż bardzo często podlegają one manipulacjom. Warto jednak zainteresować się drużynami o nieco niższych kursach. 

W tej sytuacji bukmacherzy bardzo często podnoszą nieco kusy, żeby zmniejszyć te na drużyny niebędące faworytami i w ten sposób ograniczyć ewentualne straty. Stawianie niskich kursów sprawi, że będziemy wygrywali dużo częściej i zmniejszymy ryzyko utraty całego bankrollu. Niestety, ma to również swoje minusy. Przede wszystkim problemem jest to, że zyski nie będą zbyt duże, a także istnieje duże ryzyko, że możemy się „nadziać”. Granie niskich kursów tylko dlatego, że są niskie i gra dobry zespół nie jest dobrym sposobem na sukces. Obstawiać w takim meczu powinniśmy tylko wtedy, gdy nasza analiza wykaże, że bukmacher celowo podniósł kurs. Wtedy mamy do czynienia z tzw. Valuebetem, którego definicja została przedstawiona nieco wyżej. 


sts kod promocyjny 2020

Bukmacherzy