Jak osiągnąć sukces w obstawianiu zakładów bukmacherskich?

Chciałbyś zacząć obstawiać, ale nie masz bladego pojęcia jak? Takich początkujących i zagubionych osób są tysiące, dlatego postanowiliśmy wyjść ku waszym oczekiwaniom i podzielić się naszym doświadczeniem w obstawianiu zakładów bukmacherskich. Nie podamy Ci sposobu jak zawsze wygrywać, ponieważ taki nie istnieje, ale udzielimy Ci kilku rad, które pomogą na początku tej przygody z zakładami online.

porady jak obstawiać w zakładach
Poradnik bukmacherski – Jak obstawiać w zakładach bukmacherskich online?

Rada 1: Pamiętaj o value

To niezwykle istotna kwestia, która jest wręcz podstawą twojego być albo nie być na rynku bukmacherskim. Jest wiele spotkań, które mają jednoznacznych faworytów, ale jeśli kurs tego wydarzenia ma niski kurs to czy na pewno warto go obstawiać?

Od wielu osób, które amatorsko zajmują się obstawianiem, możesz usłyszeć, że „Oni wygrają na bank”. Wiele spotkań, zwłaszcza w piłce nożnej, ma swoich niepodważalnych faworytów. Zawsze jednak trzeba się zastanowić czy szansa, że ten faworyt wygra, jest wyższa niż oferowany przez firmy bukmacherskie kurs.

Musisz też wiedzieć, że wiele osób nie rozumie tego pojęcia. To dobrze dla Ciebie! Takie osoby będą tracić pieniądze na zakładach bez wartości, a to może stworzyć niezliczone okazje dla Ciebie i innych graczy rozumiejących value.

darmowy bonus bez wpłaty własnej za darmo w sts
Polski bukmacher STS oferuje bonus bez wpłaty własnej. Kod: BETONLINE

Rada 2: Bądźcie przyjaciółmi z matematyką

Na słowo matematyka stają Ci wszystkie włosy na głowie? Zawsze mówiłeś, że „jesteś humanistą”? Mam dla Ciebie smutną wiadomość — zakłady nie są dla Ciebie. Oczywiście, każdy może wygrać, kierując się intuicją, ale czy taka osoba odniesie długofalowy sukces? Raczej mało prawdopodobne. To właśnie matematyka jest podstawą każdej strategii, którą można wykorzystać. Bez niej także nie można zrozumieć kursów. Zakłady bukmacherskie to rozrywka oparta na liczbach — bez matematyki nie będziesz jej rozumiał.

Oczywiście można liczyć na łut szczęścia, tak zwane szczęście początkującego, ale ostatecznie zawsze będziesz na minusie. Zakłady bukmacherskie to gra liczb, tu ważne oprócz szczęścia jest przede wszystkim wiedza.

Rada 3: Poznaj sposób obstawiania bukmacherów

Kurs wydarzenia zależy od wielu czynników. Nie zależy on tylko od tego, czy dane wydarzenie jest popularne, ale od tego, jak według firmy bukmacherskiej będą chcieli obstawiać gracze. By uprościć całość, wystarczy, że zapamiętasz, że bukmacherzy starają się ustalić kursy w taki sposób, który sprawi, że gracz będą chcieli obstawiać każdy możliwy wynik. To ma pomóc firmom minimalizować straty i zarabiać.

Tutaj leży także skarb dla osób, które potrafią szukać okazji w różnych miejscach. Bukmacherzy znają się na popularnych dziedzinach, takich jak piłka nożna czy koszykówka, i mają wielu specjalistów, którzy analizują wszystkie dane. W przypadku mniej popularnych dyscyplin często sytuacja nie jest aż tak wygodna dla bukmachera i nie jest on w stanie tak dokładnie przewidywać zdarzeń.

betclic nowy bonus powitalny cashback
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus cashback

Rada 4: Ci źli nie są wcale tacy źli

Wraz z doświadczeniem w obstawianiu możemy zauważyć, że coraz przyjaźniej patrzymy na drużyny, które nie cieszą się popularnością. Takie zakłady mogą czasami źle wyglądać na papierze, ale to może być dla nas dobre. Może brzmi to dziwnie, ale im mniej fanów ma dana drużyna, tym większą wartość mogą mieć zakłady na nią. Tym bardziej, jeśli wiemy, że drużyna przeważnie jest dobrze przygotowana, ale miała niewielki kryzys. To sprawi, że wiele osób obstawi przeciwko nim, a wartość zakładu tylko będzie rosnąć.

Rada 5: Spokojny w wygrywaniu, opanowany w przegrane

Nie możesz pozwolić, by emocje władały twoim obstawianiem. Nie próbuj nigdy szybko odrobić przegranych pieniędzy, licząc, że tym razem Ci się uda. W ten sposób najczęściej tylko przegrasz więcej. Tak samo nie pozwól, by duża wygrana sprawiła, że przestaniesz chłodno analizować wszystkie fakty i będziesz uważał się za nieomylnego.

Rada 6: Nie nastawiaj się na olbrzymie wygrane

Wyobrażasz sobie, że obstawisz jeden kupon i wygrasz olbrzymie pieniądze? Wyrzuć takie myśli za okno! Widzisz olbrzymi kurs na kuponie AKO i kusi Cię, żeby tak obstawić? To błąd. Oczywiście, wygrana przyniesie Ci olbrzymi zysk, ale pamiętaj, że ryzyko przegrania rośnie znacznie szybciej. Dużo lepiej obstawiać kupony solo. Zyski będą mniejsze, ale ryzyko nie będzie aż tak wielkie.

Rada 7: Bądź rozważny i obstawiaj z głową

Tak jak napisaliśmy wyżej: Nie wzbogacisz się szybko. Bądź rozsądny, powoli zwiększaj swój budżet, stopniowo obstawiaj delikatnie więcej, a nie długo zobaczysz tego efektu. Nie będą one olbrzymie na start, ale im dłużej będzie to trwać, tym będą one pokaźniejsze.

polski legalny bukmacher betfan
Bukmacher Betfan darmowy bonus – Kod promocyjny: BETFAN

Rada 8: Zarządzanie bankrollem to podstawa

Chcąc zarabiać w zakładach musisz mieć bankroll, który będzie w stanie zamortyzować twoje przegrane, które kiedyś nastąpią. Jeśli przyjmiemy, że chcesz obstawiać za 1 jednostkę pieniężną to twój bankroll powinien wynosić, chociaż 50 j.p.

Operując na złotówkach, sprawa wygląda tak: jeśli twój kapitał wynosi 1000 zł, to pojedynczy zakład powinien wynosić maksymalnie 20 zł. Nie jest to dużo, zwłaszcza dla osoby, która chce obstawiać wysoko. Taki bankroll może jednak stać się dużo większą sumą dzięki powolnemu obstawianiu, tym bardziej że w taki sposób trudniej go stracić.

Zastanawiasz się, jak to wygląda w liczbach? Wyobraź sobie, że obstawiasz 400 spotkań rocznie, a twój zwrot to 5%. Po roku będziesz mieć już 1400 zł, po 5 latach będzie to 5000,a za kolejne 5 już 30 000 zł. Brzmi nieźle, prawda? Za to można już jechać na długie wakacje albo kupić dobrej jakości samochód!

Rada 9: Nie urozmaicaj swoich zakładów

Ile razy słyszałeś, że może warto obstawić coś innego, żeby było ciekawiej? Oczywiście, możesz to zrobić, ale takie przeskakiwanie pomiędzy dyscyplinami nigdy nie spowoduje, że będziesz wygrywać. To wręcz droga w drugą stronę. Obstawiając rzeczy, na których się nie znasz, sprawiasz, że dużo ryzykujesz. Jeśli chcesz urozmaicić zabawę, to zawsze możesz zagrać w rozgrywki fantasy football, które nie wymagają od Ciebie prawdziwych pieniędzy. Dzięki temu będziesz się świetnie bawić, a jednocześnie nie wystawisz swoich pieniędzy na ryzyko.

Rada 10: Pamiętaj, że wszystko może się zdarzyć!

To najważniejsza rada, jaką możemy Ci dać. Nie możesz być nigdy zbyt pewny siebie i uważać, że wiesz wszystko. Nie możesz też bać się postawić wbrew innym. Zaufaj swoim przeczuciom, wierz im, ale nigdy nie bądź zapatrzony tylko w nie. Chłodna głowa to podstawa!


sts kod promocyjny 2020

Bukmacherzy