Czy dochody z zakładów bukmacherskich są legalne?

Osoby początkujące bardzo często zastanawiają się nad tym pytaniem. Jest to jednak zasadne podejście do tego tematu. Nie każdy bowiem wie, jak to jest w rzeczywistości. Czy pieniądze wygrane na zakładach bukmacherskich są całkowicie legalne? Jak wygląda rozliczanie takich kwot – z Urzędem Skarbowym – uwzględniając roczne rozliczenie?

czy zakłady  bukmacherskie sąlegalne
Czy w Polsce zakłady bukmacherskie są legalne?

Dużo zależy od wyboru firmy bukmacherskiej

Wszystko tak naprawdę sprowadza się do wyboru odpowiedniej firmy hazardowej. Tutaj gracze mają dwie opcje. Jedna to wybór zagranicznego bukmachera, który niestety nie jest legalny. Jakie można uzyskać z tego tytułu korzyści? Tak naprawdę jest to chyba wyłącznie uniknięcie zapłacenia podatku. Gracze, którzy zdecydują się podążać tą drogą muszą liczyć się zaś z rozmaitymi przeciwnościami losu. To np. konsekwencje prawne. Generalnie do niczego dobrego to nie prowadzi. Tacy typerzy muszą cały czas się ukrywać. Nie mogą bowiem normalnie wejść na konkretną stronę internetową, ani swobodnie wykonać transakcji finansowej.

Jest też druga opcja. To legalne firmy bukmacherskie. Jest ich bardzo dużo. Można je znaleźć na różnych stronach internetowych, które opisują to zagadnienie. Legalne firmy jak STS czy Betclic działają w oparciu o dokumenty wystawione przez Ministerstwo Finansów. Oferują zakłady wzajemne w odpowiedni sposób. Od razu należy zaznaczyć, że wszystkie wygrane w takich firmach hazardowych są rzecz jasna zgodne z prawem.

aktualny kod promocyjny na cashback w betclic polska
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus cashback

Czy o wygranych trzeba informować w rozliczeniu podatkowym?

Mówi się, że w życiu pewne są tylko dwie rzeczy. Jedna z nich to śmierć, a druga podatki. Jest w tym dużo prawdy. Każda osoba, która zarobiła za konkretny rok kalendarzowy jakiekolwiek pieniądze musi się z nich rozliczyć, w odpowiednim terminie, z Urzędem Skarbowym. W Polsce należy to zrobić do 30 kwietnia… Jeśli jednak ktoś wygra pieniądze w zakładach bukmacherskich, to nie powinien martwić się akurat tym konkretnym aspektem. Można powiedzieć, że wszystko w tym temacie zapewniają firmy hazardowe. Nawet uwzględniając bardzo duże sumy.

Trzeba tutaj odnieść się do przepisów prawnych. Zgodnie z nimi rozliczenia z urzędami są po prostu po stronie konkretnego bukmachera… Zdecydowanie gorzej ma się sprawa uwzględniając nielegalne firmy bukmacherskie. Trudno tak naprawdę powiedzieć, co zrobić z tymi dochodami. Są bowiem nielegalne. Warto wiedzieć, że Urząd Skarbowy może mieć kiedyś wiele pytań dotyczących takich pieniędzy. Szczególnie, jeśli dana osoba stosunkowo mało zarabia, a relatywnie dużo wydaje. Jeśli ktoś nie chce robić sobie problemów z tym ważnym organem, to zdecydowanie lepiej wybrać legalne firmy.


sts kod promocyjny 2020

Bukmacherzy